GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
BİTKİSEL GIDA ve YEMİN İTHALAT ÖN BİLDİRİMİ İŞLEMLERİ
Ürün Bildirim Numarası :
Ürün Bildirimi Yada Sevkiyat Bildirimine Ait Olan Bildirim Numarası ve Sorgulama Şifresini Sorgular.
Sorgulama Şifresi :
Güvenlik Kodu :
Personel Girişi
Sunucu 2
Ön Bildirimden Sorumlu Kişi
Adı Soyadı :
Adresi :
Tel. Numarası :
E-Posta :
İthalatçı Firma Bilgileri 
Yerli FirmaYabancı Firma
Adres :
Vergi No :
Vergi Dairesi :
Ürün Bilgisi
Açıklama (Firma) :Ürün Sınıfı :
Ürün Adı :
Marka Adı :
Ürün Bildirimine Ait Olan Verileri Ekler.
BİLGİLENDİRME
Sevkiyat bildirimi girilmiş olan ön bildirimlerde; onaylanmış olan ürün bildirimi sistemde sabit/değiştirilemez veri olarak kilitlendiği için ürün bildiriminde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. 
Ön Bildirim Sisteminde bir hata olması durumunda, Banka tarafından Kredi Kartınızdan çekilen ücretler tarafınıza iade edilmektedir. Ön Bildirim Sistemine başarılı olarak yapılan olan başvurular için iade işlemi yapılmamaktadır. 
25.08.2011 tarih ve 28036 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kayıtlı Elektronik Posta Sistemine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Genel Müdürlüğümüz görevleri ile ilgili firmaların yapmış oldukları müracaatların elektronik ortamda kabul edilebilmesi için Genel Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Birimi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. 
KENEVİR TOHUMU İTHALATINDA! Isıl işlem uygulanmak suretiyle çimlenme kabiliyetini yitirmemiş kenevir tohumunun ithaline izin verilmeyecektir, 85 santigrat derecede minimum 15 saat süreyle ısıl işlem uygulanarak çimlenme kabiliyetinin giderildiğine dair yetkili otoriteden alınacak resmi yazı veya Bitki Sağlık Sertifikasında 85 santigrat derecede minimum 15 saat süreyle ısıl işlem uygulanarak çimlenme kabiliyetinin giderildiğine dair ibareyle durumun belgelenmesi zorunluluğu getirilmiştir. 
Ürün Grubu KoduÜrün Grubu AdıYetkili Kişieposta Adresi